kardesler.dekorasyon.yapi@gmail.com

ASMA TAVAN

Asma tavan, yukarıdaki zemin kat levhasından asılan ikincil tavanlardır ve zemin levhanın alt tarafı ile asma tavanın üstü arasında bir boşluk oluşturur. Asma tavanın oluşturduğu bu boşluk kabloların ve tesisatın dağılımı için yararlı bir alan sağlayabilir. Asma tavan yapılara dekoratif bir görünüm kazandırırken aynı zamanda ses ve ısı yalıtımı amacıyla da tercih edilir.

Asma Tavan Nasıl Uygulanır?

Asma tavanlar, fayans, mineral lifi, metal, alçı levha ve laminatlar gibi malzemelerden imal edilebilir ve genellikle boşluklardaki yankılanma süresinin kontrol edilmesi için kullanılabilen özel akustik ses yalıtım seviyelerini sağlamak üzere delinir.  Kalıplanmış paneller gibi özel paneller, akustik bölmeler, düşmüş paneller, entegre servis modülleri ve benzerlerini içerebilen karmaşık sistemler de mevcuttur.

Asma Tavan Kullanmanın Avantajları

Borulara / kablolara vb. Kolay erişim

Asma tavana sahip olmanın en popüler nedenlerinden biri, borular, sıhhi tesisat ve kablolar gibi gözle görülemeyen yapısal veya mekanik bileşenlerin gizlenmesidir. Asma tavanın esnekliği, gizli borulara veya onarım için kablolara kolay erişim sağlayacağınız anlamına gelir; paneller, tavanın üzerine giriş gerektiğinde kolayca açılır ve tamiratlar yapıldıktan sonra düzgün bir şekilde tekrar yerine yerleştirilebilir.

Hızlı kurulum

İşletmelerin işleyiş şeklinin asgari kesintiye neden olduğunu ve askıya alınmış tavanları kurarken şirketin geri kalanı için duruşun zorunlu olduğunu biliyoruz. Neyse ki, deneyimli bir profesyonel şirket tarafından donatılmış olması, genel projenin hızlı ve verimli bir şekilde tamamlanacağı anlamına gelir, böylece ödülleri hiçbir zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Ses yalıtımı

Alçıpan tavanların aksine, asma tavan gelişmiş akustik özellikler sağlar, bu nedenle yukarıdaki katlardan gelen gürültü kirliliği önemli ölçüde azalır. Bu nedenle, ekstra ses yalıtımı için doğru döşeme ve yalıtımın kurulmasını sağlamak için bir uzmana danışmak önemlidir.

Yanmaz

Yangına dayanıklı olan asma tavanlar 1 saat koruma sağlayabilir, bu sayede ofisinizdeki ve bitişik odalarda bulunan tüm çalışanları acil servislerin gelmesi için binayı tahliye edebilir. Ayrıca asma tavan kullanmanın bir diğer avantajı yangın dedektörü entegre etmenizdir.

Nem ve kalıp direnci

Asma tavan, bakteri ve neme karşı dirençlerinden dolayı yüksek nem oranına sahip bölgelerde özellikle popülerdir. Bu onları, hijyenin çok önemli olduğu mutfaklar ve banyolar gibi nemli ortamlar için ideal bir hale getirir. Enerji verimliliği için yalıtım

Asma tavan montajı ile ofisinizin tavan yüksekliğinin düşürülmesi ile sıra dışı bir yalıtım sağlar, bu da ısınma için daha az alan olduğu için enerji faturalarınızı düşürebilir. Ayrıca, beyaz tavan panelleri, tüm odayı aydınlatacak ve daha fazla alan yanılsaması kazandırabilecek yüksek yansıtıcı bir yüzey oluşturur. Dekoratif amaçlı kullanım

Asma tavanlar, kabloları ve boruları düzenli ve şık bir şekilde saklamak için mükemmel bir çözüm sunarken, bir problem olduğunda kolay erişim sağlar.

ALÇIPAN

Alçıpan Nedir?

• Ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır.

• Dış duvarları bitmiş binaların içinde, yerden duvara kadar her alanda kullanılabilmektedir.

• Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır.

alçıpan asma tavan örneği Neden Alçıpan?

• PH değeri insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez.

• Yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5cm genişliğindeki en basit Alçıpan duvar, yangına 30dk. dayanıklıdır

• Esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz.

• Hafiftir, 1m boyaya hazır Alçıpan bölme duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir.

• Mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar ve eviniz nefes alır. İçerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler. • Yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz.

• Alçıpan ile oluşturduğunuz bir duvarı istediğiniz zaman kolaylıkla demonte edebilir, böylece mekanınızı genişletebilir veya küçültebilirsiniz.

• Hızlı ve kolay montaj sayesinde işçilikten ve zamandan tasarruf edersiniz

Alçıpan Sistemleri Aksesuar ve Profilleri

1- Askı Teli
2- Taşıyıcı Tel
3- Askı Şeridi
4- Çiftli Yay
5- Kelebek
6- Telli Yay
7- C Tipi Askı Maşası
8- Çapa Tipi Askı Maşası
9- C Askı
10- TC Profil Bağlantı Elemanı Tip 1
11- TC Profil Bağlantı Elemanı Tip 2
12- Ekleme Parçası
13- Klips
14- Klips Kenetleme
15- Agraf
16- Askı Papucu
17- Somun-Pul-Vida
18- 8 lik TİJ
19- Borazan Vida
20- Borkof Vida
21- Ağaç Vidası
22- Dübel-Pul-Vida
23- Derz Bantı
24- İç Köşe Bantı
25- Akustik Bant
26- Özel İmalat Profil Kesme Makası Alçıpan Sistem Profilleri

1- Tavan U Profili
2- Tavan C Profili
3- Duvar U Profili
4- Duvar C Profili
5- Artform
6- L Köşebent
7- Taşıyıcı Profil
8- Delikli Köşebent